Ohlasy z Future Portu

Ve čtvrtek 7. září 2017 jste se mohli přijít podívat do pražských Holešovic na futuristickou akci Future Port Prague zaměřenou na nové technologie, IoT, smart city, virtuální realitu a mnoho dalších.

Mezi vystavujícími se rozhodně neztratil stánek Prozety, kde jsme nejen živě předvedli ukázku některých našich řešení, ale také se výborně bavili a na české akci přivítali naše hosty českým pivem. Společně s XLABem jsme také zajistili live streaming venkovní části festivalu.

Konference v SaSaZu

Holešovická tržnice nabídla jak technologickou konferenci v SaSaZu, tak festival v rámci areálu, kde se se svými projekty představily firmy celosvětových formátů, a také ty, které do tohoto formátu třeba teprve dorostou. V konferenční části proběhla například přednáška jediného úředně uznávaného kyborga světa Neila Harbissona. Na konferenci nás zaujalo také sdělení Scotta Amyxe – autora konceptu IoT. Scott svým “Je čas se probudit, Česká republiko!” upozornil na to, že právě Česká republika je pozadu v kontextu nevyhnutelné robotizace a automatizace.

Stánek Prozety byl neustále v obležení
Senzorická data v přehledném dashboardu přístupná odkudkoliv

Náš stánek v IoT hale byl neustále v obležení. Na dálku lákala návštěvníky velká LED stěna od XLAB, na které si mohli prohlédnout 3D vizualizace a vyzkoušet HoloLens, aby se hned poté mohli nechat rozpoznat face recognition technologií, kterou jsme ukazovali ve spolupráci s QuantaSoftem. Doslova zlatým hřebem pak bylo pro návštevníky dobré plzeňské pivo, točené v té nejlepší kvalitě zaručené chladícím systémem, na němž jsme předváděli reálné použití sensorického sběru dat s využitím SensorHubu.

Umíme nejen rozlišovat pohlaví návštěvníků, zvládneme i odhadnout jejich věk a náladu

Naším cílem bylo na jednoduchých příkladech systémů nainstalovaných v reálných podmínách ukázat sílu některých technologiií. A tak jsme návštěvníky bavili realtime rozeznáváním jejich pohlaví, věku a nálady a když už jsme byli na české akci, tak jsme naše IoT demo spojili s českým pivem.

Letošní Future Port se vydařil skvěle a už teď se v Prozetě těšíme na příští rok.

To nejsou najaté hostesky, ale naše sympatické kolegyně

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *